Ucuz Uçak Bileti
THY Bilet Anadolu Jet Sun Express Bilet Atlas Jet Bilet Bora Jet Bilet Pegasus Bilet Otobüs Bileti Hızlı Tren Bileti


Hızlı Tren Bileti


TCDD Yüksek Hızlı Trenler, Anahat Trenleri ve Bölgesel Tren biletleri için TCDD Yetkili Satış Acentamız ile iletişime geçerek Tren Biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz.

En uygun Tren Bileti Rezervasyonu için, tren saatleri ve seferleri ile ilgili olarak Satış Temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz. En güncel Trenle seyahat bilgilerine, TCDD verilerine ve Tren seyahatinizdeki merak ettiğiniz tüm detaylara web sitemiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Tek Bir Arama motoru ile Uçak Bileti Rezervasyonlarınızı yada Otobüs Bileti Rezervasyonlarınızı Bilet3.com avantajları ile gerçekleştirip, Seyahatlerinizi en uygun şekilde planlayabilirsiniz.Banliyo Yolcu Taşımaları


Banliyö biletleri, üzerinde yazılı istasyonlar arasında ve banliyö trenlerinde geçerlidir. Ancak Genel Müdürlük bu konuda değişiklik yapmaya yetkilidir. Banliyö biletleri, “Gidiş” ve “Gidiş-Dönüş” olarak verilir. Gidiş biletleri; biletin satıldığı gün, Gidiş-Dönüş biletlerinin dönüş kısımları ise; biletin satıldığı gün son trene kadar (son tren dahil) geçerlidir.

Gişesi açık durak ve istasyonlardan, banliyö trenlerine biletsiz bindiği belirlenen yolculardan, trende %100 zamlı ücret alınır. Trende bu ücreti ödemeyen yolcular ilk istasyona teslim edilerek %200 zamlı ücret ödettirilir. İstasyonda da bu ücretin ödenmemesi halinde 2.8 madde hükmü uygulanır. Gişesi açık durak ve  istasyonlardan, banliyö trenlerine biletsiz bindiği belirlenen yolculara uygulanacak cezalı ücreti, bilet ücretinin (30) katına kadar artırmaya Genel Müdürlük
yetkilidir. Ancak, bu ücret ayrıca emirle belirlenir.

Gişesi bulunmayan istasyonlardan banliyö trenlerine binen yolcular ile gişesi olup ta gişenin kapalı bulunduğu zamanlarda bu istasyonlardan trene binen yolculardan normal bilet ücreti alınır.


Anahat yolcu biletine sahip (Bölgesel trenler hariç) yolcuların yolculuklarının başlangıç ve bitiş gününde bir kez banliyö treninde istedikleri yönde seyahat hakkı tanınır. Kondüktörler bu biletlerin üzerine tren tarih ve numarasını yazmak suretiyle kontrol ederler. Banliyö bilet ve abonmanları, anahat yolcu trenlerinde geçerli değildir. Banliyö bileti veya abonmanı ile anahat yolcu trenlerine binenlere, trende biletsiz işlemi yapılır.


Anahat Yolcu Taşımaları


Anahat yolcu trenleri; yüksek hızlı tren, süper ekspres, mavi tren, ekspres, bölgesel ekspres, ray otobüsü ve mototren ile normal yolcu treni olmak üzere 7 gruba ayrılır.

Business Class ve Economy Class Vagonlarından oluşan, yüksek hızlı, konforlu trenler olup, büyük şehirler arasında işleyen, ara gar ve istasyonlarda durdurulmayan trenlerdir. Süper Ekspresler Hızlı ve konforlu trenler olup, büyük kentler arasında işleyen ara gar ve istasyonlarda durdurulmayan trenlerdir. (Örnek; Başkent ve Fatih ekspres trenleri gibi)...

Normal Yolcu Trenleri, Kısa ve uzun mesafeli trenler olup, yerleşim merkezleri arasında çalışan ve aradaki bütün istasyonlar ile yolcusu yoğun olan duraklarda duran gerektiğinde karma (yük+yolcu vagonu) olarak çalışan trenlerdir.

Anahat biletleri yolculuk edilecek trenin cinsine, mevkiine ve yolcunun niteliğine göre satıldığı tarihteki tren için geçerlidir. Her bilet satıldığı tren gün ve mevkii için geçerli olur, biletin iadesi veya değiştirilmesi istendiği takdirde, bu tarifenin III. Bölüm hükümlerine göre işlem yapılır. Her yolcu yolculuğun başladığı anda geçerli bileti üzerinde bulundurmak, yolculuk süresince bileti muhafaza etmek, talep halinde kontrol için görevli TCDD personeline göstermek zorundadır.
Satın alına biletin gösterdiği yer veya mevkiinden başka bir yerde yolculuk edenler veya indirimli ücretli bilet alındığı halde, indirime esas belgeyi ibraz edemeyenler hakkında da trenlerde mevki farkı veya tama iblağ işlemleri yapılır.


Bilet İade İşlemleri


* Seyahat edilecek trenin seferden kaldırılması, yataklı vagonların yolcu treninden çıkartılması, kuşetli vagon yerine numaralı vagon verilmesi durumlarında,
* Doğal olaylar nedeniyle yolculuğun kesintiye uğraması halinde (doğal olay sonucu demiryolu kapanmış ise) durumu kanıtlamak üzere herhangi bir belgenin getirilmesine gerek yoktur. Bu durumda vize edilmiş biletlerin ücretleri geri verilir. Ancak, yolcuların TCDD tarafından temin edilecek araçlarla seyahatlerinin devamı sağlandığı takdirde bu biletlerin ücretleri iade edilmez.
*Hastalık halinde, (Resmi mühürlü Hastalık raporunun ibrazı zorunlu olup, bu koşula haiz biletin vize edilmesi gerekmez.)

Ücretlerinde Kesinti Yapılacak İade Biletler;
* Trenin hareket gününden önce hiç kullanılmadan iade edilen biletlerde %10,
* Trenin hareket gününde (hareketinden önce) hiç kullanılmadan iade edilen biletlerde %20,

Ücretleri İade Edilmeyecek Biletler;
* Trenin hareketinden sonra iade edilen,
* Vize yapılması gerektiği halde vizesi olmayan,
* Ücretinin iadesi istenildiği halde aslı ibraz edilmeyen, Bilet, kuşet, örtülü kuşet ile yatak ücreti geri verilmez...


Web sitemizde yazan tren sefer saatleri ve tarihleri hakkındaki bilgiler belirli aralıklarla güncellenmekte olup, olası değişiklikleri veya ek sefer saatlerini göstermiyor olabilir. Bu gibi bilgi yanlışlıklarını önlemek ve seyahatinizi doğru bir şekilde planlamak için lütfen Çağrı Merkezimizle iletişime geçerek telefonla bilgi alınız. Web sitemizde yer alan bilgi yanlışlıklarından veya eksikliklerinden dolayı Bilet3.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

Hızlı Tren Saatleri Uçak Bileti - Tren Bileti - Otobüs Bileti